62 730 38 75 kontakt@nzoz-pomoc.pl

Gabinet Okulistyczny

W gabinecie okulistycznym  stosujemy nowoczesne metody diagnozy, zajmujemy się  leczeniem schorzeń oczu i profilaktyką.

Badania przeprowadzają doświadczeni specjaliści lek. med. Mateusz Jończyk oraz lek. med. Iwona Zajda–Tokarek współpracujący z pielęgniarką okulistyczną.

Diagnozujemy i leczymy choroby oczu takie jak zapalenie spojówek, zespól suchego oka, zapalenie rogówki, jaskra.

Wykonujemy komputerowe badanie wzroku, badania ciśnienia oka oraz badania dna oka. Przychodząc do nas być pewien, że dobierzemy Ci odpowiednie szkła lub soczewki do Twojej wady oraz zadbamy kompleksowo o Twój wzrok.

Okulistyczne badania diagnostyczne:

  • Badanie OCT oka
  • Badanie DNA oka
  • Badanie pola widzenia

Okulistyka to dziedzina medycyny, która zajmuje się fizjologią i patologią narządu wzroku.

Zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska, nadmierne obciążenie wzroku na skutek wielogodzinnego korzystania z monitorów komputerowych, nieprawidłowe oświetlenie i wiele innych czynników powodują kłopoty ze wzrokiem i konieczność zgłoszenia się do okulisty. Jednak zaburzenia widzenia mogą być wynikiem nie tylko nadmiernego obciążenia narządu wzroku, ale również pierwszym objawem chorób ogólnoustrojowych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, chorób reumatycznych i reumatoidalnych, chorób centralnego układu nerwowego i wielu innych.

Bóle oczu, opadanie powieki, szybkie pogorszenie ostrości wzroku, zaczerwienienie i obrzęk powieki, swędzenie i pieczenie oczu są najczęstszymi objawami, które bezwzględnie wymagają konsultacji okulistycznej i ustalenia dalszego postępowania diagnostycznego i leczniczego.

Okuliści ściśle współpracują z alergologami, dermatologami, endokrynologami, diabetologami, reumatologami, neurologami, internistami, lekarzami medycyny pracy i wieloma innymi specjalistami.